B37A5213-scaled-1.jpeg

Bariatria Poznań

Endoskopowe zmniejszanie żołądka (ESG)

Endoskopowa gastroplastyka rękawowa (z ang. endoscopic sleeve gastroplasty) jest jedną z nowych metod walki z otyłością.
Jej niewątpliwą zaletą jest mniejsza inwazyjność, brak potrzeby nacinania powłok jamy brzusznej i otwarcia jamy otrzewnej, a co z tym związane szybsza rekonwalescencja oraz zmniejszenie ryzyka wystąpienia powikłań.
 

Masz pytania?

Dlaczego warto wykonać zabieg ESG z SowMed?

W  roku 2017 zespół SOWMED wykonał jako pierwszy w Polsce zabieg endoskopowego zmniejszenia żołądka.

Do tej pory z sukcesami i dobrymi wynikami wykonujemy operację ESG. Do 2023 roku wykonaliśmy już ponad 300 operacji zmniejszania żołądka metodą ESG, kilkaset implantacji balona Orbera 365, oraz przeprowadziliśmy wiele konsultacji dietetycznych.

W skład naszego zespołu wchodzą specjaliści chirurgii ogólnej oraz gastroenterologii.

Zabiegi wykonywane są w Szpitalu Miejskim im. Fr. Raszei w Poznaniu, gdzie od 15 lat prowadzimy oddział chirurgiczny.
Dlatego mają Państwo gwarancję całodobowej opieki medycznej na najwyższym poziomie.

Ponieważ zabieg zmniejszenia żołądka to dopiero pierwszy krok w leczeniu choroby otyłości, naszych pacjentów obejmujemy półroczną opieką dietetyka.

Jak wygląda operacja?

W trakcie zabiegu lekarz w przełyku umieszcza specjalną rurkę OverTube i napełnia żołądek dwutlenkiem węgla co pozwala na ogląd wnętrza żołądka. Natępnie za pomocą endoskopu z zamontowanym systemem Apollo OverStitch, poprzez usta i przełyk dociera do żołądka, po czym zakłada serię pojedynczych szwów w kształcie litery „U“.

Zaciągnięte szwy zwężają żołądek zmniejszając jego objętość o około 60%. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa około
60 minut. Zazwyczaj pacjent pozostaje w szpitalu przez dwie doby. Jeżeli samopoczucie pacjenta wskazuje na potrzebę dalszej hospitalizacji, decyzją lekarza pobyt pod opieką personelu medycznego ulega wydłużeniu o jedną lub dwie doby.

Koszt zabiegu endoskopowego zmniejszenia żołądka to 34.000,00 zł

Cena obejmuje: 

– Operację – ilość założonych szwów nie wpływa na cenę,

– pobyt w szpitalu trwający zazwyczaj od poniedziałku do środy (jeżeli zaistnieje konieczność wydłużenia pobytu w szpitalu- cena nie zmienia się),

– niezbędne badania wykonane na oddziale,

– 2 konsultacje z dietetykiem na oddziale,

– następnych konsultacji z dietetykiem zaplanowanych na okres 6 miesięcy.

Pacjent na każdym etapie procesu utraty masy ciała ma ustalaną indywidualną dietę uwzględniającą płeć, wiek, choroby towarzyszące, preferencję i dotychczasowe postępy. 

Czujesz zmęczenie ciągłymi dietami, NIE WIDZISZ efektów odchudzania?

Chirurgiczne leczenie otyłości jest rozwiązaniem właśnie dla takich osób, jak Ty. Daje trwałe efekty, a stosowane przez nas metody są sprawdzone i małoinwazyjne.